Naše nejbližší akce

Letňák na tvrzi

dětské a dospělácké kino (26.7.2024 19:00)

Tvrz otevírá brány v 18h, v krčmě jsou připraveny tvrzové palačinky a bramboráky, točené pivko či klobása. Děti si mohou zahrát na čarostřelce s kuší, projít labyrintem, kulí srazit rytíře nebo vyzkoušet jinou z tvrzových her. Svou odvahu mohou prověřit v tajemném Pohádkovém sklepení. Zvonění kovářského kladiva o kovadlinu lze na tvrzi nejen zaslechnout, ale také si jej potěžkat a prověřit svou sílu. Vůni včelího vosku a trpělivost svíčkařky lze zažít ve svíčkárně. Od 19 hodin na špýcharu promítáme dětské představení. Po 21 hodině pod hvězdičkama ve dvoře tvrze promítáme české filmové novinky. více

Pořízení mobilního pódia - Za kulturou na venkov

TPCA: TrvzPolepyCervenépečkyAssociation za kulturu na venkově

 

Domov je slovo, které by svém slovníku chtěl mít úplně každý, je místem k životu, místem setkávání, místem na kterém nám záleží, místo kde žili naši předkové a kde budou žít naše děti. Domov je tam kde se cítíme dobře, domov jsou vztahy mezi lidmi. Kultura nás vrací ke kořenům a prohlubuje naše vztahy, nejen k místu kde žijeme, ale i k lidem, kteří zde žijí. To vše tvoří naší společnost a to vše formuje nás.

Nezisková organizace Nebovidská tvrz v kolínském regionu působí již sedm let, po tento čas pečuje o kulturní památku, o kulturu a o vztahy mezi lidmi, zprostředkovává jim formou kulturních a společenských akcí vzájemné setkávání. Máme za sebou více než desítku větších i malých projektů a nespočet kulturních akcí. Snažíme se být dobrými sousedy a spolupráci šířit i za zdmi tvrze. 

Mobilní pódium, o které jsme požádali v rámci programu TPCA Pro Kolínsko a s naší žádostí uspěl bude sloužit kultuře, obyvatelům a návštěvníkům na tvrzi a v okolních obcí (Červených Pečkách a Polepech), pódium si budeme půjčovat a společně se o něj starat. TPCA podpořila náš záměr částkou 150.000 Kč.

Pódium slavnostně pokřtíme za účasti zástupců TPCA na čtvrtém ročníku Fesťáku na tvrzi 25.8.2018 ve 20 hodin. Letošní Fesťák láká na top kapelu z 90.tých let - Tichou dohodu.