Naše nejbližší akce

Vánoce na tvrzi 4.12.2021

desátý ročník staročeských Vánoc se vším všudy (4.12.2021 11:00)

Zatím jen malá ochutnávka z chystaného programu ... Letošní Vánoční příběh, který si lidé předávají a připomínají již více než 2000 let, má pro Vás připraveno Divadlo Já to jsem. Na tvrzi uvidíme tento spolek poprvé, ale ne tak úplně :-) ... ti, které oslovil v minulých letech Víťa Marčík se svým Setkáním před Betlémem, mohou zajásat a přijít se podívat na pokračovatele komediantského pokolení Marčíků - Víťu mladšího :-). Účast přislíbila také kolínská Harmonie 1872, která nás ohromovala silou svého tělěsa v útrobách tvrze a dovolila žasnout již po několik předchozích ročníků této naší tradiční akce. Tedy, puntík do Vašich kalendářů na 4. prosince, na Barborku. Těší se na Vás parta z tvrze. více

Pořízení mobilního pódia - Za kulturou na venkov

TPCA: TrvzPolepyCervenépečkyAssociation za kulturu na venkově

 

Domov je slovo, které by svém slovníku chtěl mít úplně každý, je místem k životu, místem setkávání, místem na kterém nám záleží, místo kde žili naši předkové a kde budou žít naše děti. Domov je tam kde se cítíme dobře, domov jsou vztahy mezi lidmi. Kultura nás vrací ke kořenům a prohlubuje naše vztahy, nejen k místu kde žijeme, ale i k lidem, kteří zde žijí. To vše tvoří naší společnost a to vše formuje nás.

Nezisková organizace Nebovidská tvrz v kolínském regionu působí již sedm let, po tento čas pečuje o kulturní památku, o kulturu a o vztahy mezi lidmi, zprostředkovává jim formou kulturních a společenských akcí vzájemné setkávání. Máme za sebou více než desítku větších i malých projektů a nespočet kulturních akcí. Snažíme se být dobrými sousedy a spolupráci šířit i za zdmi tvrze. 

Mobilní pódium, o které jsme požádali v rámci programu TPCA Pro Kolínsko a s naší žádostí uspěl bude sloužit kultuře, obyvatelům a návštěvníkům na tvrzi a v okolních obcí (Červených Pečkách a Polepech), pódium si budeme půjčovat a společně se o něj starat. TPCA podpořila náš záměr částkou 150.000 Kč.

Pódium slavnostně pokřtíme za účasti zástupců TPCA na čtvrtém ročníku Fesťáku na tvrzi 25.8.2018 ve 20 hodin. Letošní Fesťák láká na top kapelu z 90.tých let - Tichou dohodu.