Naše nejbližší akce

Letní kina na tvrzi 2019

páteční večery (28.6.2019 18:00)

Spolek Nebovidská tvrz zve na osmý ročník Letňáků na tvrzi. Teplá letní noc, kamenné zdi tvrze, světla ohňů, které do kamenů kreslí stíny, dobrý film, skvělé občerstvení, pohodová atmosféra. To jsou letní kina na Nebovidské tvrzi. Těšíte se? My na Vás už moc. Termíny 2019: 28. 6., 12. 7., 26. 7., 9. 8., 23. 8. Tvrz je otevřena: 17:30 - 24:00 Vstupné: 40,- dětské, 50,- dospělácké více

Vraťme náves Nebovidům - II. fáze projektu (grant TPCA PK)

NEBONÁVES - krajina vnitřní i vnější

V květnu 2015 jsme dostali milou zprávu - stali jsme se úspěšnými žadateli grantu TPCA Pro Kolínsko s projektem pro zelené kolínsko -  Nebonáves - krajina vnitřní i vnější. Jsme nositeli grantu PK na částku 200 tis korun.

Tento projekt je pokračováním loňského obnovení a vybudování Nebovidské návsi. Druhá fáze NEBO návsi bude realizována v roce 2015 a  klade si za cíl dokončit dlažbu pod pergolou/přístřeškem pro čekající na autobus, kamenem obložit nevzhledný základ po loni zbouraném plotu, který tvoří přechod mezi chodníkem a zelenou plochou návsi.  Realizace této části projektu byla provedena ihned po získání dotace již v květnu 2015. Během léta je těžké narazit na dobrého zedníka, proto jsme se snažili nezaváhat a realizaci uspíšit jak jen to bylo možné. Podlaha pergoly je zhotovena z divoké mozaiky z dolnobřeznické žluté žuly, kterou jsme za prostředky od TPCA pořídili.  A zde je výsledek:

Další fáze realizace projektu již potřebuje trochu zamyšlení, úvahy a práce na papíru. Aby se tvrz rozsvítila, to už není jen tak. Oslovili jsme několik odborných firem a architektů a pracujeme společně na výsledném projektu. Do nasvícení trvze mají co mluvit památkáři a úředníci, čeká nás tedy v příštím měsíci i nějaké to papírování.

Třetím bodem, který bychom chtěli z grantu PK realizovat je osazení návsi prvkem, který by dokonal genia loci tohoto místa. I tento prvek vyžaduje ze stran nositele grantu, spoku Nebovidská tvrz přípravu a zamyšlení. Na návsi se s dokončením této fáze projektu objeví i infotabule, s historií tvrze, návsi a mapující obnovu tohoto místa - realizaci projektu NEBO návsi.

Aktuálně probíhají na návsi dokončovací práce na slavnostním osvětlení tvrze, pracujeme také na infotabuli, ke které se na místě objevily zabetonované patky a v neposlední řadě v dílně Tomáše Vaňka vzniká plastika, která bude dominovat naší návsi. Dílo je inspirováno místem samotným - skladbou zdiva tvrze a názvem naší obce - Nebovidy (nebe viděti), nebovidský "Nebovid" se na návsi objeví již během října.

Slvanostní předání projektu proběhne 27.10.2015 od 17:30 hod. Akci doprovodí program skupiny Illusias - světelná UV show Blue illusion. Přijďte se podívat (více info naleznete v sekci "Akce").