Naše nejbližší akce

Letňák na tvrzi

dětské a dospělácké kino (26.7.2024 19:00)

Tvrz otevírá brány v 18h, v krčmě jsou připraveny tvrzové palačinky a bramboráky, točené pivko či klobása. Děti si mohou zahrát na čarostřelce s kuší, projít labyrintem, kulí srazit rytíře nebo vyzkoušet jinou z tvrzových her. Svou odvahu mohou prověřit v tajemném Pohádkovém sklepení. Zvonění kovářského kladiva o kovadlinu lze na tvrzi nejen zaslechnout, ale také si jej potěžkat a prověřit svou sílu. Vůni včelího vosku a trpělivost svíčkařky lze zažít ve svíčkárně. Od 19 hodin na špýcharu promítáme dětské představení. Po 21 hodině pod hvězdičkama ve dvoře tvrze promítáme české filmové novinky. více

Tvrz ožívá kinem, v sobotu vyjede vláček, Kolínský deník

.

Nebovidy - S pěkným nápadem přišlo vloni občanské sdružení Nebovidská tvrz. Do areálu historické tvrze umístilo promítání letního kina. Tradice pokračuje i letos a na romantiku promítání pod hvězdami si nachází cestu čím dál více diváků. A pokračuje se i po prázdninách, však meteorologové slibují na víkend letní teploty. 

Diváky tentokrát na páteční večer láká trhák z dílny Zdeňka Trošky Babovřesky. Kino promítá od 21 hodin. Dětské představení začíná v 19 hodin a na programu je nový animovaný český film Čtyřlístek ve službách krále. Kino má k dispozici krytý „kinosál" v útrobách tvrze a promítá za každého počasí. Filmový zážitek s atmosférou tvrze je doplněn nabídkou specialit krčmy.

Netradiční atrakce pro děti i dospělé je připravena na sobotu 7. září. V rámci Dnů evropského kulturního dědictví bude spojovat historické památky Nebovid a Červených Peček silniční vláček. Návštěvníkům se tak nabídne zajímavý pohled na Nebovidy, Červené Pečky a okolní krajinu. Vláček bude propojovat nebovidskou tvrz s kostelem sv. Petra a Pavla v Nebovidech a kostelem Narození Panny Marie v Červených Pečkách. Po cestě je však připravena ještě drakiáda doplněná soutěžemi a výtvarnými dílnami pro děti, skákacím hradem a malováním na obličej. V kostelech na příchozí čekají komentované prohlídky s doprovodným programem.

„Na nebovidské tvrzi budou připraveny soutěže a tvoření pro děti, jízda na koni a komentované prohlídky. Po duši pohladí výstava Plody našich zahrádek. Lahodný mok a speciality své kuchyně bude nabízet oblíbená krčma. Vrcholem dne je pak večerní program, který v 20 hodin odstartuje slavné vystoupení divadelního souboru Mrsťa Prsťa: Malenkyj vjerch aneb Mrtvá nevěsta – peprný koktejl zábavy a příběh ze světa mrtvých ve zdech nebovidské tvrze rozproudí krev všem živým návštěvníkům. Na divadelní vystoupení pak po 21. hodině naváže se svým chachabítem skupina Něco," doplnila členka občanského sdružení Nebovidská tvrz, místostarostka obce Lucie Doušová.

 

Autor: Jana Martinková

Kolinský deník, pozvánka na EHD