Naše nejbližší akce

Vánoce na tvrzi 4.12.2021

desátý ročník staročeských Vánoc se vším všudy (4.12.2021 11:00)

Zatím jen malá ochutnávka z chystaného programu ... Letošní Vánoční příběh, který si lidé předávají a připomínají již více než 2000 let, má pro Vás připraveno Divadlo Já to jsem. Na tvrzi uvidíme tento spolek poprvé, ale ne tak úplně :-) ... ti, které oslovil v minulých letech Víťa Marčík se svým Setkáním před Betlémem, mohou zajásat a přijít se podívat na pokračovatele komediantského pokolení Marčíků - Víťu mladšího :-). Účast přislíbila také kolínská Harmonie 1872, která nás ohromovala silou svého tělěsa v útrobách tvrze a dovolila žasnout již po několik předchozích ročníků této naší tradiční akce. Tedy, puntík do Vašich kalendářů na 4. prosince, na Barborku. Těší se na Vás parta z tvrze. více

První nebovidská drakiáda, Nebovidské listy

4/2011

http://www.nebovidy.eu/E-zpravy

První školní víkend, 3. září 2011, proběhl na dětském hřišti první ročník nebovidské drakiády. Počasí  přálo nejen  pouštění draků, ale i koupání, a tak se akce pojala i jako,,rozloučení  s létem“. Vítr foukal sice jen sporadicky, ale na vyzvednutí draků do výšin to stačilo. Za účasti mnoha dětí a rodičů, nejen z Nebovid, Hlubokého dolu a okolí, zde ,,létalo“ 21 ručně vyrobených draků. Kromě toho si mimo soutěž zalétalo i několik koupených a dokonce i jeden akrobatický.

Pro děti bylo zajištěno pestré občerstvení, a to díky štědrým sponzorům. Žaludova pekárna  darovala rohlíky a párky do nich věnovalo řeznictví Hrbek a syn. Za limonády, pro tak parný den velmi vítanými, patří dík Sodovkárně Vavruška. Dopravu pro vše potřebné poskytla firma PKP dopravní.  Ze všech nebovidských podnikatelů na dárky do soutěží přispěla firma výfuky Tyll, dále obecní úřad a největší měrou pak firma Sopo. Jim všem organizátoři děkují.

 Děti své ceny, sladkosti a dárky získaly kromě soutěže draků i  při malování dráčků sádrových, zdobení draků dortíkových, při skákání v pytli, hodu na cíl nebo v malování křídou na silnici.  Za organizaci her patří poděkování místním sousedům a sousedkám.

Pro úplnost  informací  o průběhu akce se sluší podat zprávy o vítězích soutěže. Jako nejhezčí a nejlépe létající byl oceněn drak Péti Vokouna. V kategorii dětských diváků zvítězil drak Tomáše Urbánka. Oceněny byly samozřejmě všechny děti za práci na svých létacích zařízeních a taky za snahu dostat draky do vzduchu. Po oficiálním ukončení úspěšné akce a po uspání našich dráčků a dračic, proběhlo vyhodnocení úspěšn&e acute; akce rodiči až do pozdních nočních hodin. Už se těšíme na příští rok, na druhý podařený ročník.

Pavel Peter