Naše nejbližší akce

Letňák na tvrzi

dětské a dospělácké kino (26.7.2024 19:00)

Tvrz otevírá brány v 18h, v krčmě jsou připraveny tvrzové palačinky a bramboráky, točené pivko či klobása. Děti si mohou zahrát na čarostřelce s kuší, projít labyrintem, kulí srazit rytíře nebo vyzkoušet jinou z tvrzových her. Svou odvahu mohou prověřit v tajemném Pohádkovém sklepení. Zvonění kovářského kladiva o kovadlinu lze na tvrzi nejen zaslechnout, ale také si jej potěžkat a prověřit svou sílu. Vůni včelího vosku a trpělivost svíčkařky lze zažít ve svíčkárně. Od 19 hodin na špýcharu promítáme dětské představení. Po 21 hodině pod hvězdičkama ve dvoře tvrze promítáme české filmové novinky. více

První nebovidská drakiáda, Nebovidské listy

4/2011

http://www.nebovidy.eu/E-zpravy

První školní víkend, 3. září 2011, proběhl na dětském hřišti první ročník nebovidské drakiády. Počasí  přálo nejen  pouštění draků, ale i koupání, a tak se akce pojala i jako,,rozloučení  s létem“. Vítr foukal sice jen sporadicky, ale na vyzvednutí draků do výšin to stačilo. Za účasti mnoha dětí a rodičů, nejen z Nebovid, Hlubokého dolu a okolí, zde ,,létalo“ 21 ručně vyrobených draků. Kromě toho si mimo soutěž zalétalo i několik koupených a dokonce i jeden akrobatický.

Pro děti bylo zajištěno pestré občerstvení, a to díky štědrým sponzorům. Žaludova pekárna  darovala rohlíky a párky do nich věnovalo řeznictví Hrbek a syn. Za limonády, pro tak parný den velmi vítanými, patří dík Sodovkárně Vavruška. Dopravu pro vše potřebné poskytla firma PKP dopravní.  Ze všech nebovidských podnikatelů na dárky do soutěží přispěla firma výfuky Tyll, dále obecní úřad a největší měrou pak firma Sopo. Jim všem organizátoři děkují.

 Děti své ceny, sladkosti a dárky získaly kromě soutěže draků i  při malování dráčků sádrových, zdobení draků dortíkových, při skákání v pytli, hodu na cíl nebo v malování křídou na silnici.  Za organizaci her patří poděkování místním sousedům a sousedkám.

Pro úplnost  informací  o průběhu akce se sluší podat zprávy o vítězích soutěže. Jako nejhezčí a nejlépe létající byl oceněn drak Péti Vokouna. V kategorii dětských diváků zvítězil drak Tomáše Urbánka. Oceněny byly samozřejmě všechny děti za práci na svých létacích zařízeních a taky za snahu dostat draky do vzduchu. Po oficiálním ukončení úspěšné akce a po uspání našich dráčků a dračic, proběhlo vyhodnocení úspěšn&e acute; akce rodiči až do pozdních nočních hodin. Už se těšíme na příští rok, na druhý podařený ročník.

Pavel Peter