Naše nejbližší akce

Letní kino Nebovidská tvrz

promítá letos již po deváté (26.6.2020 18:00)

Zveme Vás každý sudý pátek na letňák pod hvězdami, začínáme před vysvědčením 26. června 2020 od 19 hodin rodinným dobrodružným filmem Dolittle, větší divák se po 21 hodině může těšit na úspěšnou českou komedii Ženy v běhu. Tvrz bude pro návštěvníky otevřena od 18 hodin, kdy si ji můžete prohlédnout, navštívit Pohádkové sklepení, udělat si svíčku nebo okusit váhu kovářského kladiva. Pro děti jsou připraveny hry z tvrzového Harantiště a jako vždy spousta dobrot pod taktovkou nebovidských babiček z Klubu Beseda, Nebovidské tvrze a nově i místního gastromága Radka Šťastného. Promítáme celé léto a těšíme se na Vás. Přijďte si na tvrz užít krásné letní večery. Promítáme za každého počasí a letos, vzhledem k opatřením, bohužel s omezenou kapacitou míst, což se nejvíce dotkne dětských představení, která jsou ve vnitřích prostorách. více

Nebovidská náves

AKTUALITKA:

V ANKETĚ TPCA, V SILNÉ  KONKURENCI ÚŽASNÝCH PROJEKTŮ,  JSME USPĚLI, DOSTALI JSME INFORMACI Z TPCA, ŽE NÁŠ PROJEKT BUDE PODPOŘEN V PLNÉ VÝŠI. DRUHÁ FÁZE PROJEKTU NEBOVIDSKÉ NÁVSI BUDE REALIZOVÁNA V LETOŠNÍM ROCE  - V PLÁNU JE DOKONČIT DLAŽBU POD PERGOLOU, NASVÍTIT TVRZ A NA NÁVES UMÍSTIT JEDEN ČI DVA Z PRVKŮ, KTERÉ VZEŠLY ZE SPOLEČNÝCH SETKÁNÍ LIDÍ Z OBCE PRÁVĚ NAD TÍMTO PROJEKTEM. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS PODPOŘILI A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ TPCA ZA VLOŽENOU DŮVĚRU A MOŽNOST REALIZOVAT NÁŠ PROJEKT,

 

Nebovidská náves stvrzuje společné úsilí desítek dobrovolníků a nadšenců, kteří překonali sami sebe.

Video pro všechny kdo pomáhali, byť jen kladným přístupem a otevřenou myslí k této změně v obci:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKY Z TVRZE - NA TVRZI SE NESPÍ!

Občanské sdružení Nebovidská tvrz se stalo úspěšným žadatelem grantu Nadace VIA SouSedíme si s projektem "Návrat starých řemesel na Nebovidskou tvrz"v roce 2015 budeme na tvrzi budovat řemeslné dílny - kovárnu, svíčkárnu a lékárnu. Projekt je realizován za účasti veřejnosti, vítán je každý z Vás, kdo má chuť se na vzniku dílen podílet, zapojit se můžete ve fázi plánování, realizace, nápadem nebo nám přidat vybavení do dílen, na které Vám na půdě léta sedá prach. Napište nám na nebovidskatvrz@centrum.cz.

 

Podporu na drobné opravy stavebního charakteru jsme získali ze zaměstnaneckého grantu Severní energetické a.s., z poskytnutých prostředků opravíme klenbu okna v kovárně a vnější zeď nadedveřmi do kovárny, v plánu je i dokončení římsy. Více informací o získaných dotacích naleznete v sekci "Projekty".

 

V těchto dnech v součinnosti s obcí Nebovidy podáváme další žádost o dotaci na   3. fázi oprav obytné  budovy Nebovidské tvrze z Havarijního fondu Ministerstva kultury . V tomto roce bychom rádi dostali celou tvrz pod sřechu, vše ale záleží na poskytnutí dotace a její výši. - Dotace z letošního HF bude poskkytnuta ve výši 200.000 Kč + 40.000 Kč spoluúčast obce. Za tuto částku obytnou budovu bohužel pod střechu nedostaneme, ale zase popojdeme o krůček k tomuto cíli ... štěstí zkusíme ještě s žádostí na Středočeském kraji.