Naše nejbližší akce

Fesťák na tvrzi

už po čtvrté (25.8.2018 17:00)

Slavný Fesťák na tvrzi nebude chybět ani letos a bude to velké, na povrch se dostaly informace, že se letos to množství kultury na jedno pódium rozhodně nevejde. Již brzy zveřejníme seznam kapel. více

Oprava střechy obytné budovy tvrze

Důkaz, že tam nahoře vidí co my tady dole děláme, přináší fotografie z nebeského fotoaparátu ...

Fotografie jsou z druhé fáze oprav střechy obytné budovy Nebovidské tvrze, která proběhla v říjnu a listopadu 2014. Tato oprava byla stejně jako v první fázi (v roce 2013)  financována z Havarijního fondu Ministerstva kultury.

V rámci těchto oprav byla na téměř polovině střechy znovu vyzděna římsa a provedené tesařské práce zafixovaly téměř polovinu střechy (5 vazných trámů z celkových 11-ti), která se již léta nachází v havarijním stavu. Jak je z první fotografie rozpracované střechy patrno, opravy z poskytnutých prostředků se letos zastavily u komínu a z dalších dvou fotografií můžeme vyčíst, že bohužel ani v této fázi nedošlo k položení krytiny na střechu. Plánovanou krytinou, kterou jednou, snad brzy, na střeše obytné budovy uvidíme, bude červený eternit.

Další dotace na střechu obytné budovy budeme podávat v lednu 2015 na III. fázi oprav opět z Havarijního fondu MK a v březnu 2015, budeme o finanční pomoc žádat Středočeský Kraj. Na dokončení  oprav střechy a zafixování havarijního stavu budeme potřebovat ještě cca 1,5 milionu korun.