Naše nejbližší akce

Letní kino na tvrzi 2020

devátý ročník (26.6.2020 18:00)

Termíny letních kin pro rok 2020 už známe, i v deváté sezóně letňáků na tvrzi promítáme každý sudý pátek večer ... 26.6., 10.7., 24. 7., 7. 8., 21. 8. ... program bude upřesněn později, na výběru filmů pracujeme :-). Děkujeme, že jste s námi. více

Oprava střechy obytné budovy tvrze

Důkaz, že tam nahoře vidí co my tady dole děláme, přináší fotografie z nebeského fotoaparátu ...

Fotografie jsou z druhé fáze oprav střechy obytné budovy Nebovidské tvrze, která proběhla v říjnu a listopadu 2014. Tato oprava byla stejně jako v první fázi (v roce 2013)  financována z Havarijního fondu Ministerstva kultury.

V rámci těchto oprav byla na téměř polovině střechy znovu vyzděna římsa a provedené tesařské práce zafixovaly téměř polovinu střechy (5 vazných trámů z celkových 11-ti), která se již léta nachází v havarijním stavu. Jak je z první fotografie rozpracované střechy patrno, opravy z poskytnutých prostředků se letos zastavily u komínu a z dalších dvou fotografií můžeme vyčíst, že bohužel ani v této fázi nedošlo k položení krytiny na střechu. Plánovanou krytinou, kterou jednou, snad brzy, na střeše obytné budovy uvidíme, bude červený eternit.

Další dotace na střechu obytné budovy budeme podávat v lednu 2015 na III. fázi oprav opět z Havarijního fondu MK a v březnu 2015, budeme o finanční pomoc žádat Středočeský Kraj. Na dokončení  oprav střechy a zafixování havarijního stavu budeme potřebovat ještě cca 1,5 milionu korun.