Naše nejbližší akce

Letní kino Nebovidská tvrz

promítá letos již po deváté (26.6.2020 18:00)

Zveme Vás každý sudý pátek na letňák pod hvězdami, začínáme před vysvědčením 26. června 2020 od 19 hodin rodinným dobrodružným filmem Dolittle, větší divák se po 21 hodině může těšit na úspěšnou českou komedii Ženy v běhu. Tvrz bude pro návštěvníky otevřena od 18 hodin, kdy si ji můžete prohlédnout, navštívit Pohádkové sklepení, udělat si svíčku nebo okusit váhu kovářského kladiva. Pro děti jsou připraveny hry z tvrzového Harantiště a jako vždy spousta dobrot pod taktovkou nebovidských babiček z Klubu Beseda, Nebovidské tvrze a nově i místního gastromága Radka Šťastného. Promítáme celé léto a těšíme se na Vás. Přijďte si na tvrz užít krásné letní večery. Promítáme za každého počasí a letos, vzhledem k opatřením, bohužel s omezenou kapacitou míst, což se nejvíce dotkne dětských představení, která jsou ve vnitřích prostorách. více

Oprava střechy obytné budovy tvrze

Důkaz, že tam nahoře vidí co my tady dole děláme, přináší fotografie z nebeského fotoaparátu ...

Fotografie jsou z druhé fáze oprav střechy obytné budovy Nebovidské tvrze, která proběhla v říjnu a listopadu 2014. Tato oprava byla stejně jako v první fázi (v roce 2013)  financována z Havarijního fondu Ministerstva kultury.

V rámci těchto oprav byla na téměř polovině střechy znovu vyzděna římsa a provedené tesařské práce zafixovaly téměř polovinu střechy (5 vazných trámů z celkových 11-ti), která se již léta nachází v havarijním stavu. Jak je z první fotografie rozpracované střechy patrno, opravy z poskytnutých prostředků se letos zastavily u komínu a z dalších dvou fotografií můžeme vyčíst, že bohužel ani v této fázi nedošlo k položení krytiny na střechu. Plánovanou krytinou, kterou jednou, snad brzy, na střeše obytné budovy uvidíme, bude červený eternit.

Další dotace na střechu obytné budovy budeme podávat v lednu 2015 na III. fázi oprav opět z Havarijního fondu MK a v březnu 2015, budeme o finanční pomoc žádat Středočeský Kraj. Na dokončení  oprav střechy a zafixování havarijního stavu budeme potřebovat ještě cca 1,5 milionu korun.